רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

במקום לחפש את חלקכם בגן-עדן, חפשו את גן-העדן שבחלקכם

כ״ט בתמוז ה׳תשס״ז כ״ט בתמוז ה׳תשס״ז 15/07/2007 | מאת Tzvi

תמיד אומרים שאחרי החתונה הכל משתנה. זה בהחלט נכון, אבל השינוי יכול להיות לשני הכיוונים – איך אפשר לדאוג לכך שהשינוי יהיה לטובה? כמעט כמו תמיד, התשובה טמונה בסוג המשקפיים דרכם מביטים על החיים.

במקום לחפש את חלקכם בגן-עדן, חפשו את גן-העדן שבחלקכם

יעל ורונית היו חברות קרובות מאז ומתמיד. כבר בבית-הספר היסודי הן ישבו אחת ליד השניה, והיו שותפות זו בחייה של זו. ככל שהן התבגרו, הלכה והתהדקה החברות ביניהן, ונשארה איתנה גם כאשר הפכו מנערות לנשים צעירות.

הדבר האהוב ביותר עליהן היו הבילויים המשותפים, ששברו את שגרת העבודה-לימודים, שמילאו את תחילת שנות העשרים של חייהן. לא היה כמעט יום בו הן לא יצאו לבלות, פעם למסעדה, פעם לסרט, לטייל, לרקוד, או סתם לשתות איזה קפה, וכך התנהלו חייהן של שתי החברות במשך שנים עד ש... יום אחד הודיעה יעל בהתרגשות גדולה כי היא עומדת להינשא לבחיר לבה. אף אחד לא התפלא כאשר מספר ימים לאחר מכן נודע שגם רונית חברתה הקרובה, התארסה במזל טוב, ומועדי החתונה של שתי החברות נקבעו לתאריכים קרובים.

לאחר החתונה

ימי הכלולות שנחגגו ברוב פאר והדר עברו זה מכבר, יעל וחתנה הטרי עברו לגור בדירתם החדשה והכל נראה היה טוב ויפה, אלא שביום בהיר אחד פונה יעל לבעלה ומתלוננת על כך שכבר עברו כמעט שבועיים מאז החתונה ועדיין הם לא יצאו לבלות, האם לא הגיע הזמן לאיזה ירח דבש מפנק שואלת יעל את בעלה, הו כן עונה לה בעלה אכן גם אני כבר התחלתי להשתעמם – אז יופי סגרנו על אילת שלושה ימים בית מלון כולל סיורים ואטרקציות, והזוג הטרי יוצא לדרך. יומיים לאחר שחזרו מאילת משתוקקת יעל לצאת שוב והפעם לאכול באיזה מסעדה טובה על חוף הים, גם בעלה שמח על כך שנפלה בחלקו אישה כה נהדרת שאוהבת כמוהו לבלות ולחגוג, וכך מבלים להם בני הזוג בכל פעם מחדש במקומות שונים ונהנים להם מהחיים.

ומה קורה אצל רונית חברתה של יעל? גם אצלה המצב די דומה. החתונה עברה, חלפו להם ימי הכלולות, ורונית שרגילה היתה לבלות עם חברתה יעל כבר מרגישה שהיא עומדת להתפוצץ משעמום. פונה רונית לבעלה ומציעה לו לצאת קצת לבלות, אין בעיה עונה לה בעלה, נצא. אבל תדעי לך, מוסיף בעלה ואומר, שמאז שהתחתנו אני מרגיש בבית כמו בבית מלון חמישה כוכבים וכאן המקום להודות לך אישתי היקרה על ההשקעה הרבה שלך בבית, הכל בזכותך נשמה. יצאו בני הזוג לסוף שבוע מפנק ונהנו עד בלי די, בדרך חזור שואלת רונית את בעלה, נו איך היה? איך היה? עונה הוא לה, היה נפלא, אבל אומר לך את האמת רונית שלי, אין כמו בבית! ורונית קורנת מאושר, מספר ימים לאחר מכן נגשת רונית שוב אל בעלה ושואלת, נו לא הגיע כבר הזמן קצת לצאת? לאן לצאת אישתי היקרה? אולי לאיזה מסעדה טובה! אוקי בשמחה רק חבל שאפספס את ארוחת הערב שלך, עונה לה בעלה בחיוך. בדרך חזור אומר לה בעלה, תקשיבי רונית, אמנם היה נחמד במסעדה אבל החביתה והסלט שאת מכינה טעימים ובריאים עשרת מונים.

שנה אחרי

וכך עובר לו שבוע ועוד שבוע חודש ושנה, יום אחד נפגשות שתי החברות הוותיקות יעל ורונית, כששתיהן מטיילות עם עגלות תינוק ובתוכן הבייבי הקטן שאך לא מכבר יצא לאוויר העולם.

שואלת רונית את יעל, נו מה נשמע, איך החיים? אוי, נאנחת יעל, את האמת אומר לך, בהתחלה היה נחמד אני ובעלי היינו יוצאים לבלות במקומות הכי נחשבים כייפנו ונהנינו ביחד, אבל את יודעת מה, אחרי החתונה זה לא ממש אותו הדבר, לאחר שבעלי קיבל עבודה חדשה וגם אני התחלתי לעבוד על מנת לכסות את הוצאות המשכנתא ויתר ההוצאות השוטפות, יצאנו כבר פחות, עד שלאט לאט הפסקנו ובקושי אנחנו יוצאים. ועכשיו לאחר שנולדה לנו התינוקת שתהיה בריאה, שהופכת לנו את הלילות לימים, אז מה כבר בכלל אפשר לבקש. ואיך בעלך? מתעניינת רונית – בעלי? עונה יעל, שיהיה בריא, עובד אוכל ישן הרבה, רוטן הרבה, ובעיקר מרבה לשבח בפניי את האוכל של אמא שלו, נו מה לעשות זה כבר לא אותו הדבר את יודעת, ככה זה כשמתחתנים.

ואם כבר סיפרתי את סיפורי, אומרת יעל לרונית, אז ספרי לי גם את רונית מה קורה אצלך איך החיים? הו החיים טובים ומאושרים, עונה רונית. באמת? משתוממת יעל, אתם עדיין מצליחים לבלות? לא ממש מבלים, עונה רונית. אז מה הסוד שלך? תמהה יעל. הסוד הוא בעלי, עונה רונית. בעלך? איך בעלך? ואז עונה רונית ואומרת: אם הבית הוא מלון חמישה כוכבים, והמטבח שלי הוא מסעדת גן עדן, והאוכל דליקטס, ואני מלכת שבא, אז בעלי הוא המלאך גבריאל.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן