רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

צמיחה אישית

קריעת הסוף

כ׳ בניסן ה׳תשע״ט כ׳ בניסן ה׳תשע״ט 25/04/2019 | מאת גל בעל הנס

עלינו להרחיב כל הזמן את הגבולות שלנו על מנת לא להישאר תקועים במצרים הפרטית שלנו.

בשביעי של פסח אירע המאורע ההיסטורי של קריעת ים סוף שבו בני ישראל מתנתקים סופית ממצרים והמצרים טובעים בים. זו אמנם יציאה פיזית, אך בחטא העגל מתברר שהם עוד לא יצאו מנטלית...

בספר "פרדס ניסים" של הרב ניסים פרץ זצ"ל, נכתב ש "ים סוף" מבטא את ה"סוף", את היות העולם הגשמי הזה סופי. הבורא נקרא פעמים רבות בקבלה בשם "אין סוף". הוא צמצם את אינסופיותו במקום מסוים על מנת לאפשר את הבריאה. וככל שיורדים בעולמות הרוחניים מהבורא עד לעולמנו זה הגשמי, כך הסופיות של הבריאה באה יותר לידי ביטוי בעולם הזה הגשמי.

העבודה של היהודי בעולם הזה היא למצוא את הדרך בחזרה אל האינסוף, כמו שנכתב "נחפשה דרכינו ונחקורה ונשובה עד ה' ".

עלינו ללמוד לזהות את המגבלות שהעולם הזה מטיל בנו ולהרחיב את גבולות התפיסה, התודעה, הידע, והיכולות המנטליות שלנו על מנת להתעלות ולהתקרב למהות הרוחנית שלנו.

ביומיום זה מתבטא קודם במציאת המצרים הפרטית שלנו. איפה אנחנו מיצרים את חיינו? מה עוצר אותנו? איפה אנחנו מוגבלים? איפה אנחנו מרגישים חסרי שליטה בחיינו? מה מנהל אותנו? איפה התגובה שלנו אוטומטית? איפה אנחנו מרגישים שלאחרים, לסביבה או לנסיבות יש השפעה על התגובות, הרגשות צורת ההתנהגות שלנו? עלינו לזהות את המקומות האלה ולפרוץ את הגבולות שהם מציבים לנו.

על פי היהדות עלינו להרחיב כל הזמן את הגבולות שלנו על מנת לא להישאר תקועים במצרים הפרטית שלנו. עלינו ללמוד, להעשיר את הידע, להתגבר על פחדים, ללמוד לשלוט ברגשות ובתגובות שלנו, לחקור מעבר, להתעמק, לחפש משמעות ותוכן, להטיל ספק באמונות מגבילות, לחפש את האמת, להתגבר על העבר ולוודא שכל שנה טובה מקודמתה.

אושר לא מגיע ממנוחה, אושר מגיע מהתקדמות. ככל שנתאמץ יותר ונתקדם יותר, ונשיג יותר ברמה האישית, רוחנית, כך נהיה יותר מאושרים, מלאי מרץ, אנרגיה ומוטיבציה. כך נקרע את ים סוף הפרטי שלנו ונסיר מעלינו מגבלות וזכה לחופש אמיתי, החופש להיות מי שאנחנו באמת.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן