רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

נישואין

איך להראות שאתם אוהבים

י״ט באב ה׳תשס״ט י״ט באב ה׳תשס״ט 09/08/2009 | מאת מלכה שולמן

איך לזהות את הצרכים המהותיים של בני הזוג שלנו, ואיך לבטא את אהבתנו כך שירגישו אותה.

אם היינו מקבלים את האהבה לה אנו זקוקים, בדרך בה אנו זקוקים לה, מעט מאוד אנשים היו ממשיכים לחפש עוד ועוד.

האם זכורות לכם הפעמים בהן הרגשתם לא אהובים? האם רציתם אי פעם לקבל מתנה מבן או בת הזוג שלכם? האם רציתם שידברו אליכם בצורה נעימה ומכבדת, שמבטאת הערכה למה שאתם עושים? האם רציתם שבן/בת הזוג שלכם ייקחו יוזמה ויעזרו לכם במטלות הבית מתוך רצון טוב, בלי שתצטרכו לבקש זאת? או האם הרגשתם שאמנם בן (או בת) הזוג הוא מפרנס טוב, אך לעולם אין לכם מספיק זמן איכות ביחד ובעצם הייתם רוצים הרבה יותר?

לתת אהבה וללמוד כיצד לאהוב

בספרו הקלאסי "מכתב מאליהו", מלמד הרב אליהו דסלר שאהבה נוצרת על-ידי נתינה. אהבה היא דבר פעיל, לא תגובה פסיבית, כפי שמשתמע מהמילה התאהבות – שהיא משהו שקורה לנו ולא משהו שאנחנו עושים. אולם, מחוות שהן משמעותיות ביותר בשבילכם עלולות להיראות שוליות בעיני בני הזוג שלכם. לכן, כדי שנתינתכם תהיה בעלת משמעות, כדאי שתנסו ללמוד כיצד לאהוב. במילים אחרות, כדאי לכם לנסות להביע את אהבתכם כלפי בני הזוג שלכם בדרך בה הם מעוניינים להרגיש אותה, כך שמעשיכם ישדרו להם שאתם אכן אוהבים אותם.

כדאי להביע את אהבתכם כלפי בני הזוג שלכם בדרך בה הם מעוניינים להרגיש אותה

לשם כך, עליכם לנסות לזהות מהו הצורך המהותי של בן הזוג שלכם. במקום לחיות חיים של חסך, שניכם יכולים למלא זה את צרכיו של זה בצורה טובה יותר. כל מה שדרוש הוא רצון, מאמץ ומשמעת, כאשר המפתח הוא להבין מהם הצרכים הייחודיים של בני הזוג ולהתייחס אליהם.

להלן מספר עצות שיכולות לעזור לכם לספק זה את צרכיו הרגשיים העמוקים ביותר של זה.

בררו תחילה מהו הדבר שבני הזוג שלכם מעריכים באמת. לכל אחד מכם יש צרכים מהותיים. לכן, תחילה בררו מהם הצרכים המהותיים שלכם. לאחר מכן בררו מהם הצרכים המהותיים של בן/בת הזוג שלכם. שאלו אותם מה הם הכי נהנים לקבל מכם ואל תהיו מופתעים מהתשובות.

בדקו מה מהדברים הבאים גורם לכם להרגיש אהובים.

לדוגמה, האם מה ש"עושה לכם את זה" הוא, לשמוע מחמאות ושבחים ("אתה נהדר"), לקבל מתנות, ביטויים של חיבה (חיבוק, נשיקה, פרחים), לבלות זמן משותף או "להתפנק" וליהנות ממחוות המביעות התחשבות ("אל תדאגי, אני אדיח את כל הכלים. עכשיו את תנוחי")?

כל אחת מהדרכים האלה יכולה להיות חשובה לכם, אולם אחת מהן עשויה להיות מהותית.

כעת, בדקו מהו הצורך המהותי של בן/בת הזוג שלכם. בדקו האם הכי חשוב לו/ה לשמוע אתכם מבטאים במילים את החיבה וההערכה שאתם רוחשים להם, לקבל מתנות (קטנות או גדולות), להרגיש שאתם מקדישים לו/ה זמן או שאתם עוזרים מתוך אהבה ואכפתיות במטלות הבית?

להלן שלוש דרכים שיעזרו לכם לזהות את הצורך המהותי ביותר של בני הזוג.

זיהוי הצרכים המהותיים: על דרך השלילה

ייתכן שמיד תדעו מה גורם לכם להרגיש אהובים, או לחלופין, ייתכן שתגלו זאת על דרך השלילה. כלומר, אם כשצורך מסוים שלכם אינו מתמלא, אתם נפגעים מאוד – אז מזל טוב! ברגע זה גיליתם את הצורך המהותי שלכם בדרך השלילה. כשבני הזוג שלכם עושים את ההפך ממה שאתם צריכים, הדבר פוגע בכם אפילו יותר ממה שהיה פוגע במישהו אחר, שכן מדובר בצורך שהוא מהותי בעבורכם. היעדרותו חותרת תחת תחושת הרווחה והסיפוק הבסיסיים שלכם. האם יש משהו שאתם לא עושים אשר "מקפיץ" את בן הזוג שלכם? ייתכן ומדובר בצורך בסיסי שלו.

זיהוי הצרכים המהותיים: באמצעות פעולה

רוב הסיכויים שאתם מעניקים אהבה לבן/בת הזוג בדרך שבה אתם נהנים לקבל אותה. הקדישו את הזמן כדי לברר מה אתם עושים בתדירות הגבוהה ביותר. איך אתם מבטאים את אהבתכם? קרוב לוודאי שמה שאתם עושים הוא הדבר שבא לכם באופן הטבעי ביותר וקרוב לוודאי שזהו הדבר שהייתם שמחים ביותר לקבל בתמורה. באופן כללי, סגנון הבעת האהבה שלכם הוא בדרך כלל מה שלמדתם לעשות על-ידי חיקוי התנהגות של הורה או מישהו אחר ששימש לכם כדוגמה.

זיהוי הצרכים המהותיים: לבקש את מה שאתם זקוקים לו

האם אי פעם שמתם לב מה אתם מבקשים בדרך כלל מבן/בת הזוג שלכם? מה שאתם מבקשים הוא רמז חשוב לצורך המהותי שלכם. כשבקשתכם אינה מתמלאת, אתם פשוט מרגישים לא אהובים.

שימו לב לערוץ בו האהבה מתבטאת עבורכם: האם אתם מבקשים זמן איכות, מתנות, התחשבות, מגע גופני או מילות הכרה, הערכה וחיבה?

לבחור לאהוב

המילה "אהבה" כוללת בתוכה את המילה "הב", כלומר תן. זוהי בחירה שלכם אם לתת או לא לתת. לכן, כשאתם בוחרים לתת ולאהוב, התייחסו לכך שאתם מזינים את בן/בת הזוג שלכם ועוזרים לו או לה למצות את מלוא הפוטנציאל שלו בחיים.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן