רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

הורות

איך היה לחברים שלך?

ט״ז בשבט ה׳תש״פ ט״ז בשבט ה׳תש״פ 11/02/2020 | מאת אבינועם הרש

חרם שקט דומה יותר לגז: הוא שקוף ובלתי נראה למי שלא נמצא בסוד העניינים אבל לגמרי רעיל וקטלני

סיימתי שיחת טלפון עם חבר שלי שאשתו מחנכת בכיתה ו' בבית ספר יסודי. התברר לה שהייתה לה בכיתה תלמידה שעברה מעל לחודשיים וחצי חרם שקט.

מה זה חרם שקט? בניגוד לחרם רגיל שבו הכול מונח על השולחן והילדים לא מדברים עם המוחרם בגלוי, חרם שקט דומה יותר לגז: הוא שקוף ובלתי נראה למי שלא נמצא בסוד העניינים אבל לגמרי רעיל וקטלני:

וזה מה שהיה בכיתה של אותה מחנכת: בזמן הלימודים התלמידות שידרו עסקים כרגיל ודיברו איתה חופשי אבל כשנגמרו שעות הלימודים הם לא הזמינו אותה לשום פעילות חברתית והדירו אותה לגמרי.

מכיון שהנערה לא רצתה לדבר בגלוי על כך עם ההורים שלה, לקח להם זמן להבין שמשהו לא בסדר.

היא התחילה לאכול פחות, היה לה קשה להירדם ובעיקר הם לא הבינו, איך זה שאין אף פעילות חברתית במשך כל כך הרבה זמן. האם החליטה להתקשר לאחת מהאמהות האחרות ולשאול אותה האם גם היא הבחינה שיש מחסור בפעילויות לאחר שעות בית ספר ומשנענתה שהיא דווקא חושבת שיש יותר מידי פעילויות נדלקה לה הנורה האדומה והיא הבינה שמשהו רקוב בממלכת דנמרק ושיש כאן משהו שמצריך בדיקה.

*

ייתכן שאילו היו מבקשים לבדוק את הסמרטפון שלה, היו מגלים כבר מזמן שהיא לא נמצאת בקבוצת הווטסאפ הכיתתית או שאין לה כל כך הרבה שיחות עם חברות אחרות. העניין הוא שזה בכלל לא היה בראש שלהם כי מי בכלל חושב לבדוק את הסמרטפון של הילדים שלנו. בשביל זה שמים רימון לא?

*

חשבתי כמה שזה נכון שבמקרים האלו אין באמת 'נו ניוז איז גוד ניוז' אלא אנחנו ההורים צריכים לברר ולבדוק ולשאול את הילדים שלנו על בסיס קבוע איך הם מרגישים בבית הספר ובאותו זמן גם חייבים ללמד אותם שזה לא מספיק שרק להם טוב אלא הם צריכים לוודא ולבדוק שגם לאחרים טוב.

ואז נזכרתי במשפט שאמר לי אבא של תלמיד אחד כאשר חינכתי כיתה ו', שהבן שלו היה היחיד בכיתה שלא הצטרף לחרם כיתתי על תלמיד אחר:

"בעוד שכל ההורים שואלים את הילד שלהם: איך היה בבית הספר, אני מוסיף עוד שאלה אחת קטנה:

ואיך היה גם לחברים שלך?"

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן