רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

משפחה

חדר בריחה בבית

כ״ו באב ה׳תש״פ כ״ו באב ה׳תש״פ 16/08/2020 | מאת דיתי וינשטיין

במקום לברוח מהבית, בואו נכניס את כל המשפחה לחדר ונאתגר אותם עם משחק 'חדר בריחה'. שעה של הנאה, גיבוש ומשחק שהם יזכרו עוד שנים רבות. ובזמן שהם מנסים לפתור את המשימה, לך יש שעה עגולה לשתות קפה בנחת

בכתבה הבאה נלמד אתכם איך ליצור בבית חדר בריחה במינימום עלות ומקסימום חוויה.

בונים סיפור

בחרו סיפור רקע שיעטוף את המשימה בהתאם לגיל הילדים ולרמתם. הסיפור יכול להיות על פצצה שעלולה להתפוצץ, מציאת אוצר בתוך זמן קצוב, בריחה מכלא,  מציאת מתנת יום הולדת שאבדה.

אפשר לשלב את הסיפור בענייני דיומא – מציאת חיסון לנגיף הקורונה, מעקב אחרי חשוד שהפר בידוד וכדומה – העיקר להכניס אקשן וקצת פלפל לחוויה המשפחתית.

המטרה בסופו של דבר היא למצוא את האוצר – מפתח שפותח את החדר הנעול, פרס נחמד או תעודת 'הצלחה במשימה'.

חידות

לפני שמתחילים לחשוב על חידות, חשוב להבין את הקונספט של חדרי בריחה. כל חידה מובילה לחידה הבאה אחריה עד לחידה האחרונה שמובילה להשלמת המשימה, ולכן הפתרון של כל חידה הוא מציאת החידה הבאה.

עכשיו אפשר להתחיל לחשוב על חידות. בחרתם נושא? כדאי להכין חידות מתאימות.

לדוגמה: אם הנושא הנבחר הוא 'חיסון לקורונה'– הכינו חידות עם אביזרים קשורים כמו מבחנות, חומרי חיטוי, מסכות ועוד.

מומלץ לצאת לחנות כמו 'הסטוק' ולקבלגם משם השראה. אפשר למצוא בחנויות מעין אלו מנעולים שונים, חומרי יצירה מעניינים, פנסים ואביזרים נוספים שישדרגו את חדר הבריחה שלכם בעלות נמוכה.

במהלך הכנת החידות צרו תרשים זרימה שיעזור לכם לא ללכת לאיבוד בעצמכם.

ציירו תרשים על דף, כך שכל פתרון של חידה אחת מוביל לחידה הבאה.

לפניכם מספר רעיונות לחידות. קחו מהם השראה וכיוון והמציאו לבד חידות שמתאימות לכם.

מקלות ארטיק – הניחו מספר מקלות ארטיק צמודים זה לזה. כתבו או ציירו עליהם את פתרון החידה. המטרה היא למצוא את המקלות ולסדר אותם בצורה כזו שתחשוף את הפתרון.

פאזל – ציירו או כתבו את פתרון החידה על הצד ההפוך של הפאזל (אפשר לרכוש פאזל זול).

החביאו את חלקי הפאזל במקומות שונים כך שיצטרכו למצוא את כולם, להרכיב את הפאזל ולפתור את החידה.

גליל נייר טואלט – חתכו חתיכת בריסטול בגודל של גליל נייר טואלט. הדביקו אותה בדבק סלוטייפ על הגליל.  כתבו את פתרון החידה על הבריסטול וחלצו אותו מהגליל. חתכו את גליל הבריסטול  שיצרתם לכמה טבעות וערבבו ביניהם. החזירו את הטבעות לגליל נייר הטואלט והדביקו את שתי הטבעות החיצוניות כך שהטבעות לא יצאו מהגליל. כדי לפתור את החידה יש לגלגל את הטבעות כך שיתקבל מספר או פתרון.

הדפיסו דף מלא בטקסט. גזרו בדף אחר חורים שיחשפו רק את המילים שהן פתרון לחידה שלכם וכך, כאשר יניחו את הבריסטול על הדף המודפס – יתגלה הפתרון.

צלמו תמונה של החדר. צלמו תמונה נוספת מאותה זווית עם חפץ נוסף שבתוכו ממתינה החידה הבאה. הניחו את שתי התמונות זו ליד זו כך שיצטרכו למצוא מה ההבדל בין שתי התמונות.

יצרתי דוגמה מפורטת למיני חדר בריחה שתעזור לכם להבין איך זה אמור להיראות. זו המלצה בלבד, אתם יכולים להשתולל לגמרי עם הדמיון וליצור דברים מושקעים הרבה יותר.

ואל תגלו עליו לילדים שלי, זה עומד להיות חלק מהפעילות אצלנו בחופש...

על דלת החדר מבפנים מופיע שלט עם הכיתוב הבא:

הקורונה עדיין כאן ולכן השנה אנחנו לא יוצאים לנופש.

כדי שלא תשתעממו, הכנו לכם תוכניה מפורטת עם פעילויות ואטרקציות לשבועות הקרובים.

אבל זה לא כל כך פשוט. המנקה שהייתה כאן השבוע סידרה את החדר ומאז נעלמו עקבותיה של התוכניה.

עליכם לפתור את החידות והמשימות כדי למצוא את התוכניה ולהתחיל את החופשה המשפחתית.

קדימה – למשימה! מהיכן מתחילים? ממה שתמיד פותחים איתו את היום בכל בית יהודי.

בתחתית השלט מופיעים סימנים של כתב סתרים. במקום בולט בחדר מונח סידור ובתוכו מקופל דף עם שפת הסתרים – אותיות הא"ב, כך שלצד כל אות מופיעה צורה. עליהם למצוא את המילה המסתתרת: מגירת גרביים.

במגירת הגרביים מפוזרים חלקי פאזל. עליהם לאסוף את חלקי הפאזל, להרכיב אותו ואחר כך להפוך אותו לצד השני. בצד השני מופיע ציור של ילד ישן. זהו רמז לכך שהחידה הבאה נמצאת במיטה. מתחת לשמיכה מופיע דף לבן ומתחת לכרית – עט. העט הוא עט סתרים. כאשר מאירים בפנס שיש בקצהו על הדף – מתגלות האותיות שנכתבו באותו עט. עליהם להאיר על הדף שנראה ריק ולמצוא את הרמז הבא.

על הדף כתובים תרגילי חשבון.  על הרצפה מונחים בשורה פתקים עם מספרים. ליד כל מספר מונחים מספר מקלות ארטיק.

עליהם לפתור את התרגילים ואז לגשת למספרים שעל הרצפה ולקחת רק את המקלות שמונחים ליד המספרים שהיו תוצאות התרגילים. אחרי שהם אוספים את המקלות הרלוונטיים,  עליהם לסדר אותם אחד ליד השני כדי לקבל את הרמז הבא. על המקלות מצויר חלון. בתוך החלון, קשור בחוט לסורגים – יש בלון מנופח. על הבלון כתוב: רוצים לצאת לטיול? נעלו נעליים. עליהם לפוצץ את הבלון ולהוציא את המפתח שיש בתוכו, ואז לגשת למגירת הנעליים, שם מחכה להם קופסה נעולה במנעול.

המפתח שמצאו פותח את המנעול ובפנים מחכה להם התוכניה לקיץ עם פעילויות כיפיות.

מתחילים

לפני שאתם נותנים את האות לתחילת המשחק, ערכו תדריך קצר. הסבירו לילדים מהם כללי המשחק, מה הם צריכים לחפש, איך הם מתקדמים בכל שלב ומה המטרה הסופית. הרגיעו את הקטנים שבכל מקרה אתם מחכים מחוץ לחדר ובכל רגע יכולים לפתוח את הדלת ולחלץ אותם.  הסבירו להם שאין צורך ואף אסור להרוס את החדר כדי להתקדם בפתרון החידה. צריך להפעיל את הראש ולא את הידיים.

מתוך מגזין דיגיטלי לנשים "הפסקת קפה".

להרשמה חינם http://newsletter.hafsakatcaffe.co.il/

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן