רשימת תפוצה
האתר בעבודות תחזוקה מצטערים על אי הנוחות הזמנית, נשוב בקרוב!

הורות

אמא, משעמם לי!

י״ז בתמוז ה׳תש״ע י״ז בתמוז ה׳תש״ע 29/06/2010 | מאת צפורה פרייס

חמש דרכים להילחם בקיץ המהביל.

שנת הלימודים תמה, בן-הזוג יצא עם הרכב והקייטנה תתחיל רק בשבוע הבא. אף אחד מהחברים של הילדים שלך לא יכול להגיע אליכם לביקור, ונראה שהם פשוט לא מפסיקים לריב. אתם לא רוצים להושיב אותם כמו רובוטים מול המסך, אבל מה אפשר לעשות?

  1. היו אמנותיים – קיץ הוא הזמן המושלם לסרוק את חנות היצירה כדי למצוא פרויקטים מהנים שתוכלו לעשות עם ילדיכם. בין אם אתם מכינים מסגרות לתמונות המשפחתיות או צובעים חולצות, בין אם אתם קונים ערכות יצירה מוכנות או חורשים חנויות של הכל ב-2, תנו לילדים הזדמנות ליצור משהו שיהפוך לפריט שימושי במשק הבית. הנה כמה רעיונות: מחזיקי מפיות, מחזיק למברשות שיניים, כפכפי פלסטיק, מתנת יום הולדת לסבתא (לרעיונות נוספים ולהוראות הכנה הקליקו כאן). כולנו אוהבים יותר חפצים שאנחנו מכינים בעצמנו.

  2. היו יצירתיים – תחפושות פורים לא שייכות רק לפורים. כשהילדים במצב רוח רע, עצם החלפת הלבוש יכולה לעזור להם להחליף גם את מצב הרוח. מלאו מגרת צעצועים בבגדים ואביזרי לבוש, ושימו לב כיצד הילדים מלאי התלונות הופכים להיות שמחים. לפעמים ילדים זקוקים למקפצה לדמיונם. הם לובשים את תחפושת שודד הים, אבל מה לעשות עכשיו? מה לגבי בניית ספינת שודדים בסלון משמיכות וכריות? ואל תשכחו להזהיר אותם מכרישים.

  3. צאו החוצה – שעמום מתעורר כאשר אנחנו לא מבחינים באפשרויות המקיפות אותנו. זאת הסיבה שילדים קטנים כמעט אף פעם לא משועממים. טיול קצר בחיק הטבע, יכול לעזור לכולם לפתח פרספקטיבה חדשה. נסו לראות כמה סוגי עלים וחרקים תוכלו לגלות. שוחחו על גווני הירוק השונים, וכיצד יצורים שונים מתקדמים, לדוגמא – בני אדם הולכים, לטאות זוחלות וציפורים עפות. ילדים גדולים יותר יכולים לשאול מדריך שדה מהספרייה, ולנסות להגדיר את המינים השונים שאתם פוגשים בדרככם. כשתחזרו הביתה, נסו להשאיר עמכם את תחושת ההתפעלות.

  4. היו סנטימנטליים – נסו להתחבר לילדים שהייתם פעם ולמה שאהבתם בקיץ. חשבו כמה מהחוויות האלה תוכלו להחיות למען ילדיכם.

  5. הרטיבו את עצמכם – כמו קסם, מים מסוגלים לשטוף את מצבי הרוח השליליים והלוהטים של כולם. אין צורך לצאת מהבית כדי להצטנן וליהנות עם הילדים. אם יש לכם חצר או אפילו מרפסת, תוכלו ליצור מקום שבו הילדים יוכלו להשתכשך ולקפץ בכיף. הניחו בריכת פלסטיק קטנה או צינור מים זורמים לזמן מה (תוך נתינת דעתכם על מצב המים בארץ). הדירה קטנה מידי בשביל כל הנ"ל? צאו לגן השעשועים הקרוב למלחמת בקבוקי מים ואחריה משחק בצלחות מעופפות. הילדים לא יזכרו כמה עלה לכם הבילוי, הם רק רוצים להצטנן יחד איתכם, ושתהיו רק שלהם.

מאמרים נבחרים

1 2 3 576

Donnez du pouvoir à votre voyage juif

Inscrivez-vous à l'e-mail hebdomadaire d'Aish.com

Error: Contact form not found.

הצטרפו לניוזלטר השבועי

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram דילוג לתוכן